Шапић: Крећемо са радовима на тунелу од деспота Стефана до Економског факултета, Београд се никада у својој историји није развијао као данас

Радови на измештању свих инсталација у вези са изградњом тунела од деспота Стефана до Економског факултета почињу сутра, све у склопу пројекта Мали метро који чине поменути тунел и Нови српски мост. Дуго смо чекали, и даље је у току завршавање свих ствари око саме дозволе за почетак изградње тунела, али припремни радови коначно могу да почну. Када сам дошао на место градоначелника, тунел није ни постојао као опција, није се отишло даље од далеке idеје. Што се тиче моста, сматрам да имам право да кумујем том мосту, јер и пре него што сам дошао на ово место, пројекат моста је, због великог медијског притиска, доведен у питање. Заједно са још неколицином људи и поред свих притисака, био сам за то да се мост изгради и зато ћу и званично да предложим у Скупштини Града да се зове Нови српски мост. Постоје људи који не могу да изговоре тај појам „српски“, нешто им застане у грлу. Што им више застане, то је мени лакше да изговорим и надам се да ће се заиста звати Нови српски мост, волео бих да вidим ко има нешто против – истакао је градоначелник Београда Александар Шапић на конференцији за медије у здању Старог двора.